Головна » 2012»Серпень»9 » ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ на тему: "Чи має строк давності підірвана обороноздатність?" (відео)
14:05
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ на тему: "Чи має строк давності підірвана обороноздатність?" (відео)
8 серпня об 11.00 в ПРЕС-ЦЕНТРІ Інформаційного Агентства "Українські новини" відбулася ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ на тему: "Чи має строк давності підірвана обороноздатність?"
Під час прес - конференції оприлюднені факти, документи та відеоматеріали про катастрофічні процеси, які відбувалися у Збройних силах України переважно у 2005 - 2007 роках і проаналізовано як це впливає на сьогоднішні ЗС України: розбазарювання мільйонів гривень з бюджету Збройних сил України через цивільні структури; знищення нової зброї як застарілої; роздування цивільних департаментів і цивільної бюрократії у ЗС України; згортання медійного контролю за ЗС України шляхом скорочення ЗМІ Міноборони та переслідування окремих найбільш "упертих" військових журналістів; розбазарювання (дерибан) військових санаторіїв, будівельних майданчиків будинків офіцерів та інш.; знищення органу громадської демократії у ЗС України - Офіцерських зборів;
Редактор сайту bezopasnost.org, колишній військовий журналіст, майор запасу Ігор Рудич звинувачує депутата Верховної Ради від фракції Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона", колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка в тому, що він на чолі відомства переслідував його і його колег військових журналістів за професійну діяльність.
Про це він повідомив на прес-конференції в прес-центрі Українських Новин.
"У 2005 році я зіткнувся з діяльністю пана Гриценка і його команди. У нас офіцерів-журналістів тоді після" помаранчевої революції "були великі очікування, що щось зміниться в кращу сторону в армії. Але перші і наступні кроки команди Гриценко нас дуже вразили . Чого коштувало скорочення ЗМІ Збройних сил газет "Січ", "Крила України", "Армія України". Ці видання мали висвітлювати процеси в армії, натомість Гриценко почав їх скорочувати. І не тільки скорочувати, а і переслідувати військових журналістів, як я вважаю, за професійну діяльність ", - сказав він Майор зазначив, що найбільшим переслідуванням були піддані він і полковник Микола Селюк. За даними Рудича, міністр мав особисту неприязнь до Селюк за критичні матеріали про Міністерство оборони під управлінням Гриценко.
У той же час, за словами майора, Гриценко наклав на нього догану і виніс йому попередження про неповну службову відповідність за критичні публікації про скорочення у військових ЗМІ. Рудич домігся скасування цього рішення в судах першої та апеляційної інстанції, зараз, за його словами, справа перебуває на розгляді Вищого адміністративного суду. Надалі журналіст має намір звернутися в Генеральну прокуратуру зі скаргою на переслідування його як журналіста.
Як повідомляло агентство, Гриценко обіймав пост міністра оборони в лютому 2005 - грудні 2007 - в урядах Юлії Тимошенко, Юрія Єханурова і Віктора Януковича.