Пам’ятай про Крути!

Категорії розділу

МІЖНАРОДНІ [35]
УКРАЇНА [68]
ДНІПРОПЕТРОВЩИНА [37]
КРИВОРІЗЬКІ [43]
МАКУЛЬАН [8]
ГАРНІЗОН [8]
ВІЙСЬКОВІ [55]
ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО [132]

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу

Логін:
Пароль:
Головна » 2011 » Листопад » 15 » Відкритий лист директору ДП “Центр еколого-експертної аналітики” п.Ковтун В.С. на захист біорізноманіття Інгулецького степу.
01:29
Відкритий лист директору ДП “Центр еколого-експертної аналітики” п.Ковтун В.С. на захист біорізноманіття Інгулецького степу.
Указом Президента України від 21.02.2002 р., №167/2002 було проголошено створення ландшафтного заказника «Інгулецький степ» у Дніпропетровській області на березі ріки Інгулець. Розпорядженням голови Дніпропетровської облдержадміністрації за № 56-р-06 від 17.02.2006 року в рамках Проекту програми формування та розвитку національної екологічної мережі Дніпропетровської області на 2006 – 2011 роки передбачено створення в 2011 році однойменного регіонального ландшафтного парку площею 4 тисячі гектарів. На кінець призначеного року жодних рухів у напрямку виконання проголошених планів не спостерігається, зате ТОВ «Граніт Груп», одержавши у 2007 році від Міністерства охорони навколишнього природного середовища ліцензію за № 4295 і не маючи необхідних дозволів, розпочало цієї осені на частині раніше зарезервованої для розширення об’єкту ПЗФ території розкривні роботи. Для прикриття заднім числом незаконної діяльності підприємства «Граніт Груп» Мінприроди 2 вересня поточного року визначило виконавцем робіт з попереднього розгляду та підготовки наукової еколого-експертної оцінки ОВНС «Недайводський гранітний кар’єр» Державне підприємство «Центр еколого-експертної аналітики», який, у свою чергу, листом від 15.09.2011 р., №183 передав таку оцінку на розгляд Мінприроди. Очевидна необ’єктивність оцінки згаданим Центром реальних втрат цінностей біорізноманіття в результаті діяльності підприємства з видобутку гранітів об’єднала в протестних діях екологічну і правозахисну громадськість України.


* * *

Директору ДП «Центр еколого-експертної аналітики”
п. Ковтун В. С.,
03035, м. Київ, вул. Урицького, 35, корп. 2

Відкритий лист

Як стало відомо громадськості, кероване Вами підприємство листом від 15.09.2011 р., №183 передало на розгляд до Мінприроди (Відділ державної експертизи) наукову еколого-експертну оцінку ОВНС "Недайводський гранітний кар’єр”. Судячи з факту появи позитивного висновку державної екологічної експертизи, Ваша експертна оцінка ОВНС теж була позитивною.
Як випливає із статутних документів Вашого підприємства, "метою діяльності підприємства є інформаційно-аналітична, наукова, організаційна підтримка Уповноваженого органу управління з реалізації державної політики у сферах охорони навколишнього природного середовища, поводження з відходами, пестицидами і агрохімікатами, атмосферного повітря, лісів, тваринного і рослинного світу, природних ресурсів територіальних вод, сприяння збереженню і використанню екологічної мережі та природно-заповідного фонду …”.
Повідомляємо Вам, що ініціативна група мешканців сіл Недайвода і Лозуватка Криворізького району Дніпропетровської області, екологічна громадськість України протягом трьох років намагаються довести органам влади і, зокрема, функціонерам Міністерства екології та природних ресурсів України, що на підставі виданого 19 липня 2007 року ТОВ "Граніт Груп” Міністерством охорони навколишнього природного середовища спеціального дозволу (ліцензії за No. 4295) на розробку гранітів родовища Недайводське під запроектований кар’єр відводиться земельна ділянка цілинного степу, яка без належного наукового обґрунтування обманним шляхом вилучена рішенням Дніпропетровської обласної ради із площі, зарезервованої під розширення території державного ландшафтного заказника "Інгулецький степ”.
У свій час Міністерство не передбачило і не здійснило обов’язкової оцінки поширення рідкісних видів флори і фауни на ділянці, на яку надало дозвіл для будівництва кар’єру з видобутку гранітів. Викликає подив спосіб, у який була виконана Ваша експертна оцінка ОВНС, оскільки вона мала б базуватися на матеріалах оцінки цінних комплексів біорізноманіття, які уже послужили підставою для віднесення їх до резервату. І ця оцінка вже існує, вона виконана представниками викладацького складу місцевих вузів і вперто ігнорується контролюючими природоохоронними органами.
Якою ж є в такому разі Ваша діяльність "у сферах охорони навколишнього природного середовища, поводження з відходами, пестицидами і агрохімікатами, атмосферного повітря, лісів, тваринного і рослинного світу, природних ресурсів територіальних вод, сприяння збереженню і використанню екологічної мережі та природно-заповідного фонду …”, якщо Ви, ігноруючи реальний стан речей, заочно оцінюєте вплив об’єкта підвищеної небезпеки на довкілля на території існування червонокнижного рослинного і тваринного світу як допустимий?
Адже, Закон України "Про Червону книгу України” встановлює відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони, використання та відтворення рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги, та передбачає компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України , а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання). То, яким же чином Вами врахований фактор знищення на ділянці, відведеній для будівництва кар’єру, видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги? Де ця оцінка втрат біорізноманіття?
Чи не є глумом погодження розташування рваної чаші кар’єру фактично в межах ЛАНДШАФТНОГО заказника, тим більше, якщо взяти до уваги, що вилучена ділянка під місце розташування кар’єру нічим не відрізняється від зарезервованої?
За опублікованими даними, на теперішній час в Україні всі плакорні степові простори розорані; природно степова рослинність збереглася лише на невеликих ділянках вздовж елементів гідрологічної мережі України. Вона охороняється в межах державних степових заповідників, загальна площа яких 27 277,3 га, та заказників і пам’яток природи державного значення, в яких степова рослинність є домінуючою, площею лише 3187 га. Для країни, однієї з найбагатших у світі на чорноземи, подібна частка заповідання природного степового компоненту є критично низькою.
Враховуючи існуючі можливості подальшого розширення та наявність зарезервованих майже чотирьох тисяч гектарів території, державний ландшафтний заказник "Інгулецький степ” міг стати одним із найбільших степових заказників України. Проте уже незаконно розпочаті ТОВ ”Граніт Груп” розкривні роботи на площі приблизно п’яти гектарів кладуть кінець подібним сподіванням.
За умов, що склалися, підготовану Вашим підприємством еколого-експертну оцінку ОВНС "Недайводський гранітний кар’єр” неможливо назвати інакше як ненауковою і антиекологічною, і вона ввійде в історію (відповідно до Вашої реклами) як "індивідуальний підхід до клієнтів”, який забезпечує "успішну співпрацю та завжди очікувані результати”. Очевидним фактом є те, що державний підхід до питань збереження біорізноманіття вимагає застосування критеріїв об’єктивності в діяльності з надання послуг у галузі охорони навколишнього природного середовища. Саме цього вимагаємо від Вас ми, представники неурядових екологічних та правозахисних громадських організацій.

1. Микола Коробко, Криворізьке міське правозахисне товариство, Українська екологічна асоціація "Зелений світ”, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області
2. Сергій Дашковський, ГО "Зелений світ” Тернівського району, м. Кривий Ріг
3. Кривенко Анатолій Пилипович, член Ініціативної групи "За збереження заказника!”, депутат сільської ради, с.Недайвода Криворізького району
4. Цьок Павло Григорович, член Ініціативної групи "За збереження заказника!”, депутат сільської ради, с.Недайвода Криворізького району
5. Дьякова Світлана Вікторівна, член Ініціативної групи "За збереження заказника!”, депутат сільської ради, с.Недайвода Криворізького району
6. Палій Олена Миколаївна, член Ініціативної групи "За збереження заказника!”,
7. ПономарьоваТаїсія Володимирівна, член Ініціативної групи "За збереження заказника!”, с.Недайвода Криворізького району
8. Вячеслав Сандул, Нікопольська міська організація "Зелений світ”, м. Нікополь Дніпропетровської області
9. Олександр Степаненко, виконавчий директор ЕГО "Зелений світ”, м. Чортків Тернопільської області
10. Любомира Качмарська, голова Тернопільського екологічного об’єднання "Наше місто”
11. Олексій Хавратенко, співголова ГО "Старий Київ”, м. Київ
12. Тарасова Тетяна, Подільська районна організація "Зелений світ”, м. Київ
13. Алла Плескач, Черкаська обласна організація "Зелений світ”, м.Черкаси
14. Бондарєва Л. В., к. б. н., н.с. Інститут біології південних морів, м. Севастополь
15. Сергій Шапаренко, Екологічна група "Печеніги”, м. Харків
16. Полетаєв В. В., м. Харків
17. Бенгус Ю. В., м. Харків
18. Володимир Приступа, АДЕО "Легіони Землі”, м. Львів
19. Бурковський Олексій, Всеукраїнська Екологічна Ліга, м. Дніпропетровськ
20. Василюк Олексій, заступник голови НЕЦУ, м.Київ
21. Олексій Свєтіков, Сєвєродонецька міська екологічна асоціація "Зелений світ”, Луганська область
22. Святослав Ваградян, ДОП "Зелене майбутнє”, м. Київ
23. Вадим Манюк, ДНУ ім. Олеся Гончара, к.б.н., доцент, м. Дніпропетровськ
24. Галина Проців - Екологічний клуб "Край”, Міжнародна асоціація "Еко-Тірас” Тірас”, м. Бережани Тернопільської області
25. Сергій Люшняк – Освітньо-інформаційний центр "Студня майбутнього”, м.Бережани
26. Микола Вітько, Марганецька міська організація "Зелений світ”, м. Марганець Дніпропетровської обл.
27. Сергій Денисенко, Громадське об’єднання "Донецький екологічний рух”, м.Донецьк
28. Володимир Березін, директор Еколого-культурного центру "Бахмат”, м. Артемівськ Донецької області
29. Гаєв Є.О., провідний науковий співробітник Інституту гідромеханіки НАН України, доктор технічних наук, професор, м.Київ
30. Ігор Сіренко, Національний екологічний центр України, м. Київ
31. Юрій Бабінін, голова спілки "Громадянський дозор”, м.Нікополь Дніпропетровської області
32. Петро Чегорка, голова ЕТО "Орлан”, м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області
33. Володимир Сижко, ЕТО "Орлан”, м. Дніпродзержинськ
34. Володимир Колісник, ЕТО "Орлан”, м. Дніпродзержинськ
35. Олег Супруненко, Соціально-екологічна громадська організація "Чистий берег”, м. Берегове Закарпатської обл.
36. Анатолій Льовін, директор Центру екологічної освіти Міжнародного Соціально-екологічного Союзу, м.Запоріжжя
37. Світлана Корзун, голова Ради Запорізької обласної Асоціації Громадських організацій "Інститут екології і краєзнавства "Запорозький край”
38. Агейкіна Р.В., голова ДЕА "Зелена Країна”, м. Горлівка, Донецька область

Інгулецький степ
Категорія: ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО | Переглядів: 1576 | Додав: zampolit | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук

Календар

«  Листопад 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів

Друзі сайту