Цей матеріал є реальним досвідом захисту прав офіцерів у Криворізькій танковій бригаді. Пропоную його , в першу чергу, офіцерам , яким набридло бути заляканими і захотілося бути людиною.І своїм прикладом вести інших людським шляхом.
" ...У зв’язку з тим , що офіцерська громада у Збройних Силах України та інших військових формуваннях поставлена сьогодні в дуже обмежені рамки щодо впливу на ситуацію ( події в 17 ОТБР що вказані в листі та телеграма , що надійшла до військ 29.11.2006 з рішенням МО України про термінове проведення 3-х Зборів офіцерів Збройних Сил України і в якій чітко визначено кого треба до 29.11.2006 обрати і 5.12.2006 туди делегувати , демонструють пряму залежність від бажань і примх командування ) в положення заручниці з метою прикриття недолугого командування ( наприклад, командувач військ Південного Оперативного командування в інтерв’ю газеті «Народна армія» причиною низької дисципліни в Під ОК назвав низьку роботу Рад офіцерів ), з метою припинення маніпулювання офіцерською громадою, запобігання втягуванню військовослужбовців в політичні розборки та нормалізації морально-психологічного клімату в офіцерському середовищі
пропоную :
1. Президенту України з метою сприяння створенню умов прозорості , демократичного цивільного контролю над воєнною організацією і правоохоронними органами держави та встановлення гарантованого механізму участі в цьому громадян в погонах на найнижчих ланках силових відомств та правоохоронних органів , дати відповідні доручення посадовцям , які б негайно , спираючись на громадську офіцерську думку , переглянули нормативно-правові акти і рішення стосовно дієвості механізмів впливу офіцерської громади безпосередньо в частинах і підрозділах військових формувань та правоохоронних органів на процеси прийняття рішень керівниками нижчих і середніх ланок військового керівництва , органів військового управління та правоохоронних органів. Це допоможе нам безпосередньо в частинах і підрозділах самім впливати на вирішення багатьох проблем правовим шляхом не чикаючи на це відповідного наказу.
2. Верховній Раді України :
1) з метою правового вдосконалення та законодавчого закріплення умов прозорості, демократичного цивільного контролю над воєнною організацією і правоохоронними органами держави безпосередньо в підрозділах силових структур і правоохоронних органів та встановлення дієвих механізмів участі в цьому громадян в погонах на найнижчих ланках , на цьому ґрунті створення умов для якісно іншого , по суті більш глибокого та всеохоплюючого соціально-правового захисту військовослужбовців військових формувань та правоохоронних органів держави прошу Вас дати відповідні доручення керівникам відповідних профільних комітетів щодо підготовки рішення Верховної Ради України щодо статусу офіцерських громадських інституцій в середині силових структур та правоохоронних органів та визначення конкретних напрямків діяльності , які стосуються їхньої компетенції і ролі в процесах прийняття рішень керівництвом військових формувань та правоохоронних органів і контролю їх виконання на найнижчих ланках ( до підрозділу включно);
2) затвердити рішенням Верховної Ради України «Положення про офіцерські громадські органи військових формувань та правоохоронних органів» , які б врегульовували взаємовідносини між офіцерською громадою та керівництвом органів військового управління та правоохоронних органів на найнижчих ланках.
3. Міністру оборони України з метою ліквідації негативних чинників , що суттєво заважають офіцерській громаді здійснювати своє призначення , як особливих державних службовців у складі військових формувань Збройних Сил України , а також брати активну участь в проведенні демократичного цивільного контролю та створенню прозорих умов прийняття і реалізації рішень командуванням щодо забезпечення гарантіями соціального захисту військовослужбовців на найнижчих ланках військового керівництва до підрозділу включно :
1) переглянути «Положення про Ради офіцерів у Збройних Силах України» яке затверджено Вашим наказом від 20.03.2006 року за № 149 у зв’язку з тим , що воно суттєво звужує повноваження і можливості впливу офіцерської громади безпосередньо впливати на прийняття рішень командуванням на різних рівнях військового керівництва і особливо на найнижчих ланках не забов’язує командирів спиратися на колегіальну думку офіцерів в питаннях , які згідно чинного законодавства не можна вирішувати без згоди або пропозицій окремих громадян чи громади."
Це пропозиції, що я надіслав у листі до керівництва Збройних Сил України у 2006 році. Сьогодні офіцери 17-тої Криворізької танкової бригади, зустрічаючи мене, говорять , комбриг почав згадувати наші дії того часу. І натякувати , що ми йому тоді зробили пагано. Щоб не було різнотолків з цього приводу, наводжу майже повний текст того звернення. Доречі, то не було скаргою. То були обгрунтовані пропозиції . А обгрунтування було побудовано на фактичному матеріалі, що напрацьували офіцерські збори (а потім офіцерська рада) 17 отбр. Далі читайте повний текст. Читайте . Коментуйте . Спростовуйте. Додавайте. Ви - люди. Проливайте світло. Господь розсудить і поставить все на свої місьця.
Натисніть на заголовок і читайте повністю.